Televizyon Reklamları

Genellikle televizyonda reklam vermenin çok zor olduğu düşünülür. Ancak önemli olan markanın ihtiyacı olan televizyon kanallarında doğru planlamanın yapılmasıdır. Televizyonda reklam vermenin maliyeti ise hangi kanalda, hangi programda ne kadar süre yayında kalacağınızla ilgili bir konudur.

Özellikle ulusal kanallarda (show tv, fox, tv8, kanal d, star tv) yayınlanan program ve dizilerin reytinglerinin sürekli değişken olması sebebiyle birim saniye maliyetleri de değişmektedir. Tematik kanallarda ise (ntv, cnn türk, haber türk, tv100, haber global) birim saniye fiyatları sadece dönemsel olarak değişiklik gösterir. Dolayısıyla televizyonda reklamınızı yayınlamak istediğiniz zaman dilimi, kanal, program ya da dizi gibi kriterleri belirlediğiniz takdirde ihtiyacınıza en uygun fiyatla, planlamayı hazırlıyoruz. Bu nedenle direkt olarak sabit bir fiyat ya da “Paket Fiyat” adı altında verilen rakamlar yanıltıcıdır.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bize hedeflerinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Emin olabilirsiniz ki, size en uygun fiyat ile en doğru medya satın alma ve planlama ile geri dönüş yapacağız.

Medya Satın Alma ve Planlama Nedir?

Marka konumlandırması yaparken, belirlenmesi gereken en önemli konulardan biri hedef kitledir. Her reklamın ulaşmak istediği, belirli özelliklere sahip segmentler vardır. Medya planlama, oluşturulan mesajın doğru mecralar kullanarak hedef kitleye en etkili biçimde ulaşmasını sağlar. Bir reklam kampanyasının ve iletişim materyallerinin nerede ve ne zaman uygulanması gerektiğini belirler. En çok reklam mesajını; en doğru tüketiciye, en ekonomik bütçe ile ulaştırmayı hedefler.

Medya planlamanın görevi, medyanın farklı mecralarını bir araya getirerek, oluşturulan mesajı hedef kitle ile nerede, ne zaman ve hangi frekansta karşılaşacağını belirlemektir. Eğer vermek istediğiniz mesaj bugüne kadar hedef kitleniz tarafından okunmamış, duyulmamış veya izlenmemiş ise yapacağınız en doğru şey; başarılı bir reklam kampanyası yaratmak ve bu kampanyanın doğru mecralarda hedef kitlenize ulaşmasını sağlayan iyi bir medya satın alma ve planlama yapmaktır.

Uygun Fiyat Garantisi

Cretuar; markanın ihtiyaçlarını doğru anlar. Konvansiyonel ve dijital medya satın alma konusunda ise en uygun fiyat ve markanın karakterine uygun tv, outdoor ya da basılı medyada nokta atışı planlama garantisi verir.

Biz Cretuar olarak şeffafız. Biliyoruz ki “Reklam Ajansı” markanın en önemli iş ortağıdır.

Haydi bir MERHABA de!​

Birlikte iyi işler üretmek için heyecanla bekliyoruz.​